Hvad sker der i Valby Skakklub og hvornår?


Klubaften er normalt torsdag fra kl.19:00 til 23:30. Adressen er Høffdingsvej 10.

Ikke-medlemmer kan altid komme uforpligtende forbi og se hvad Valby Skakklub er for noget. På de forskellige programsatte dage spilles der også typisk halv-times partier eller lynskak i spontant dannede grupper. Hver torsdag er der træning for juniorer og andre interesserede fra kl.17.15-18.45

September 2018
6/9 (Hans & Preben) Simultan m. Klubmesteren
13/9 (Stig & Ludvig) Det Åbne Valbymesterskab, 1-3
20/9 (Hans & Gitte) Det Åbne Valbymesterskab, 4-6
27/9 (Stig & Søren) Det Åbne Valbymesterskab, 7-9
Oktober 2018
4/10 (Hans & Gitte) VT1
11/10 (Stig & Ludvig) VT2
18/10 (Hans & Gitte) Opvisningsbræt/VT-udsatte
25/10 (Stig & Søren) Venskabskamp med K41
November 2018
1/11 (Hans & Gitte) HT1/VT-udsatte
8/11 (Stig & Ludvig) VT3
15/11 (Hans & Gitte) VT4
22/11 (Stig & Søren) HT2/VT-udsatte
29/11 (Hans & Gitte) VT5
December 2018
6/12 (Stig & Ludvig) VT6
13/12 (Hans & Gitte) HT3/VT-udsatte
20/12 (Stig & Søren) Juleafslutning
27/12 (Hans & Gitte) Hyggeskak
Januar 2019
3/1 (Stig & Ludvig) VT7
10/1 (Hans & Gitte) VT-udsatte
17/1 (Stig & Søren) HT4/VT-udsatte
24/1 (Hans & Gitte) VT8
31/1 (Stig & Ludvig) VT-udsatte
Februar 2019
7/2 (Hans & Gitte) HT5/VT-udsatte
14/2 (Stig & Søren) VT-udsatte
21/2 (Hans & Gitte) VT9
28/2 (Stig & Ludvig) HT4/VT-udsatte
Marts 2019
7/3 (Hans & Gitte) Opvisningsbræt
14/3 (Stig & Søren) ValbyPokalen hurtigskak 1-4
21/3 (Hans & Gitte) ValbyPokalen hurtigskak 5-7
28/3 (Stig & Ludvig) Hold-træning (DSU's pokalturnering)
April 2019
4/4 (Hans & Gitte) EMT1
11/4 (Stig & Søren) EMT2
18/4 (Hans & Gitte) Skærtorsdag/hyggeskak
25/4 (Stig & Ludvig) EMT3
Maj 2019
2/5 (Hans & Gitte) EMT4
9/5 (Stig & Søren) EMT5
16/5 (Hans & Gitte) EMT6
23/5 (Stig & Ludvig) EMT7
30/5 (Hans & Gitte) Kr.Himmelfart/hyggeskak
Juni 2019
6/6 (Stig & Søren) Generalforsamling
13/6 (Hans & Gitte) Sommerturnering 1-3
20/6 (Stig & Ludvig) Sommerturnering 4-6
27/6 (Hans & Gitte) Sommerturnering 7-9

Tilbage | Home